רחל צור המברה

הורים יקרים נעים להכיר,

שמי רחל צור המברה אני בוגרת תואר שני בחינוך מיוחד ומנתחת התנהגות מוסמכת BCBA. בעלת ניסיון של כ-17 שנה בחינוך ילדים ובפרט וילדים על הספקטרום האוטיסטי (ASD).

לאורך השנים צברתי ניסיון רב, ידע תיאורטי מעמיק והבנה אודות הצרכים המשותפים של ההורים והילדים וגבר בי הרצון להעמיק ולחקור את התפתחות הילדים ובפרט את מקור השוני בהתפתחות ילדים על הרצף האוטיסטי. 

כמנתחת התנהגות, אני מכירה בחשיבות הסביבה המשמעותית של הילד בשנותיו הראשונות ובעיקר את המשוב שלה לילד כבסיס חשוב ללמידה.

ביולי 2013 הקמתי את מרכז מבטים מתוך תחושת שליחות, רצון לפרוץ דרך ולהעניק טיפול משמעותי שישנה את חייהם של ילדים על הספקטרום האוטיסטי וייתן תקוה להם ולהוריהם, באמצעות שילוב שני התחומים בהם אני עוסקת: למידה והתנהגות.

מבטים, רחל צור המברה, תרפיסט aba

 

לאחר 4 שנים של טיפול תוך כדי תנועה, בעשרות רבות של ילדים, פיתחתי מודל טיפול ייחודי ובלעדי המשלב למידה ממוקדת בקשב, ערנות, ואינטראקציה חברתית, לצד הדרכה ממוקדת וליווי מקצועי להורים. 

תוצאות הטיפול לא אחרו להגיע ואני זוכה לראות ולהתגאות בתוצאות מדהימות לטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי והוריהם שמצליחים ליישם, להיות שותפים ומעורבים. בזכות ידע וכלים מקצועיים ההורים מצליחים להוביל את הילדים קדימה, להניע תהליכים ולקבל החלטות משמעותיות בנקודות זמן חשובות בחייו של הילד.

ניסיון מקצועי ומעשי

אקדמיה

 • 2005-2013 – אוניברסיטת ת"א, ריכוז אקדמי של תוכנית ההסמכה בניתוח התנהגות לצד פרופ' רולידר, שכללה לימודי טיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי, והנחיית סטודנטים בפרקטיקום באוטיזם ומגוון שיטות מחקר וההערכה.
 • 2014-2016 – מכללת אורנים, תוכנית הכשרת מנתחי התנהגות שכללה קורסים לטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי וליווי פרקטיקום באוטיזם.
 •  2017 – מכללה אקדמית כנרת, תוכנית להסמכת מנתחי התנהגות.

ייעוץ למסגרות 

 • בתי ספר: הדרכה והכשרת מנהלי בתי ספר ומורים במסגרת תוכנית הראל, למניעת אלימות בבתי ספר, בהנחייתו של פרופ' עמוס רולידר
 • מעון גוונים: כפר טיפולי מוגן לאנשים המאובחנים באבחנה כפולה - מוגבלות שכלית והפרעות נפש/ אוטיזם / הפרעות התנהגות קשות. ליווי וייעוץ כמנתחת התנהגות למנהלת המעון והצוות במטרה לשפר את בעיות ההתנהגות של הדיירים במעון.
 • בית ספר הוד - הכשרת מורים בחינוך המיוחד להתמודדות עם בעיות התנהגות בקרב תלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואוטיזם.

ייעוץ למשפחות 

 • בחינוך המיוחד: הנחיית משלבות וסייעות לילדים על הספקטרום האוטיסטי בגנים ובבתי ספר, הנחיית משפחות וצוותים טיפוליים לטיפול בבית הילד, טיפול פרטני בילדים עם איחור התפתחותי שפתי.
 • ייעוץ להורים לילדים עם התפתחות תקינה.
 • ייעוץ לגיל הצעיר - טיפול בקשיי התנהגות, חוסר קשב ואיחור שפתי.
 • ייעוץ לגילאי בית ספר - הדרכת הורים להתמודדות עם קשיי למידה, סירוב לשתף פעולה, ביסוס הסמכות ההורית על ידי בניית שגרה עקבית, עידוד התנהגויות של אחריות אישית, מתן כלים להורים להתמודדויות יעילות עם התנהגויות מורכבות של הילד.
 • נושאי טיפול ספציפיים בהם טיפלתי: גמילה מטיטולים, עיכוב בדיבור, שינה, ניהול זמן פנוי, שיגרות יום ועוד. 

דוגמאות להרצאות אותן העברתי

 • ניתוח התנהגות יישומי – גישה מדעית לטיפול בבעיות התנהגות. הרצאה שניתנה למנהלי מסגרות שיקומיות במשרד הרווחה, באגף למוגבלות שכלית התפתחותית.
 • תקשורת עם ילד על הספקטרום האוטיסטי- כלים והמלצות להורים לעידוד התקשורת ושיפור השפה.
 • עידוד עצמאות במיומנויות יומיומיות בקרב אוכלוסייה בדיור מוגן. הכשרת צוות מעון רמת טבריה.
 • אבחון וטיפול בקשיי התנהגות מורכבים- הרצאה שניתנה במסגרות שונות בחינוך המיוחד: בית ספר גניגר בחיפה, בית ספר הוד בחיפה, מעון גוונים בטבריה, בית גיא בנתניה.
 • הילד שלי שובב איך מנהלים סדר יום בשעות הפנאי כדי לעודד ילדים למשחקי חשיבה ויצירה
 • התמודדות עם התקפי זעם, בכי ווכחנות של ילדם בגיל הרך

השירותים שלנו

שיטת הטיפול שלנו מתאימה לילדים בגילאים שונים וברמות תפקוד שונות ומאפשרת לילד להשתמש במה שלמד במרכז גם בבית וגם במסגרת החינוכית בה הוא נמצא.

גם לכם יש את הזכות ואת האפשרות לנהל חיים נורמליים, שקטים ושגרתיים כמו כל משפחה אחרת, זה אפשרי! אנחנו במרכז מבטים נותנים לכם יד ואתם לא לבד.

הלמידה נעשית בצעדים קטנים, דרך משחק וקשר אישי עד להצלחה. הטיפול במרכז ממוקד בשיפור בעיות הקשב אצל ילדים על הספקטרום ודרך.

מרכז מבטים פותח בפניכם אפשרות ללמוד מקצוע מבוקש של טיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי, ולקבל הזדמנות לעבוד בתחום יצירתי המעניק סיפוק אדיר.

צוות המרכז

צוות המרכז מונה 10 מטפלים בעלי תואר אקדמאי במקצועות טיפוליים, אשר נבחרו בקפידה וקיבלו הכשרה אינטנסיבית החל מתחילת עבודתם.

לאורך כל הדרך הצוות ממשיך לקבל הנחיה והדרכה מעמיקים בפיקוחה האישי של רחל כדי ליצור שיפור מתמיד ביכולת הטיפול שלהם ובנתינה שלהם לילדים המטופלים במרכז.

רחל וצוות המרכז מבצעים הערכה והתבוננות בכל ילד, החל מתחילת הטיפול ולאורך כל הדרך, כדי להגיע לתוצאות אופטימליות. תוך כדי התהליך, רחל מעורבת בהתקדמות כל ילד, מנחה ומלווה מקצועית כל מטפל באופן שוטף כדי למקסם את הפוטנציאל של כל מפגש עם כל ילד.

בזכות השיטה הייחודית שלנו והצוות המסור והאיכותי אנו מגיעים לתוצאות מעולות בהתקדמות הילדים המטופלים אצלינו, שהם מקור לגאווה המקצועית ולסיפוק שלנו.

אתם מוזמנים אלינו לפגישה, להכיר ולהתרשם מהתוצאות שהשגנו עם מאות מטופלים ולקבל מידע נוסף