טיפול בילדים על הספקטרום ASD

 

בין אם ילדכם אובחן לאחרונה ובין אם אתם ותיקים ולמודי ניסיון אתם כנראה שואלים את עצמכם לא פעם מהו הטיפול הטוב ביותר עבור ילדכם? האם שעות העבודה הרבות וההשקעה האינסופית יצליחו להפיק ממנו את מירב הפוטנציאל הגלום בו?
הנחה מקובלת היא שככל שילד יהיה במסגרות טיפוליות יותר שעות ביום, כך ההתקדמות שלו תהיה מהירה יותר. ההנחה הזו נכונה רק חלקית כיון שהיא לא לוקחת בחשבון גורמים נוספים משמעותיים ביותר המשפיעים על הלמידה וההתקדמות של הילד, למשל - בניית והתאמת תוכנית טיפולית באופן מדויק לצרכי הילד ומשפחתו, מקצועיות הצוות הטיפולי שעובד עם הילד, כוחה של המשפחה להשפיע וליצור שינוי משמעותי ולקדם את ילדם וכן זמן פנוי על מנת להפגין את הכישורים הנלמדים בסביבה הטבעית של הילד.


מרכז מבטים מתמחה בטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי (ASD) ונותן מענה משולב בין תהליכי למידה ותפיסה אצל הילד ובין הדרכה וליווי מקצועי חם ותומך למשפחות ובפרט להורים. המרכז הוקם ומנוהל על ידי רחל צור המברה, מנתחת התנהגות מוסמכת BCBA, ובוגרת תואר שני בחינוך מיוחד ובעלת רקע אקדמי עשיר, וניסיון רב בטיפול באוטיזם, ליקויי למידה והפרעות קשב.
בתחילת הטיפול אנו לומדים את הילד, מהם תחומי העניין שלו? באיזו דרך הוא מתקשר? כיצד הוא מבצע משימות? איך הוא מתמודד עם קושי או תסכול? כיצד הוא מתמודד עם עומס מידע ומידע חדש? עד כמה הוא מסוגל לווסת את עצמו ולהתפנות ללמידה? אנו עושים זאת על ידי ראיון עם ההורים ותצפית בילד בעת משחק בחפצים.
לאחר מכן נבנית תוכנית אישית מותאמת לילד ומתחיל תהליך למידה שעיקרו מתן כלים לילד במצבי תקשורת וכן ביסוס שיתוף הפעולה שלו עם הטיפול.
עם הזמן הילד לומד לפתח כלי תקשורתי המבוסס על קשר עין, ג'סטות ודיבור , הוא מבין טוב יותר הוראות, מרחיב את עולם המשחק ומתמודד עם מצבים מאתגרים בצורה מאופקת ונינוחה בהדרגה הוא מצליח לנהל אינטראקציות חברתיות טובות יותר וללא הופעה של התנהגויות גרייה עצמית או התנהגות מאתגרות. בעקבות ההתקדמות של הילד מתעדכנת התוכנית ומוגדרים יעדים חדשים. במקביל ההורים מעלים סוגיות מחיי היומיום ולומדים לנתח את הקשיים ולתת מענה אפקטיבי בכל סיטואציה.
הטיפול במרכז נשען על עקרונות בניתוח התנהגות יישומי (ABA) ומיושמת בו שיטה ייחודית העוסקת במיומנויות חשיבה וקוגניציה, עיבוד מידע וקשב וכן ביסוס מיומנויות שפה, משחק ואינטראקציה חברתית. שיטה זו מגובה במחקרים קליניים בתחומי התפתחות, קוגניציה וניתוח התנהגות.
לפרטים נוספים צרו קשר 04-6336231 0547999132