אודות מבטים

מבטים הינו מרכז טיפולי בו אנו מצילים את החיים של ילדים על הספקטרום האוטיסטי, ומשנים ומשפרים את איכות חייהם של ההורים ומשפחתם.

מרכז מבטים הנו מרכז לטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי המשלב בטיפול שני אלמנטים משלימים:

  • טיפול ישיר בילד
  • הדרכה וליווי ההורים כסוכני הטיפול בבית, הסביבה היומיומית של הילד

אנו במרכז מבטים השקענו חשיבה מעמיקה בפיתוח שיטת טיפול ייחודית היוצרת אצל הילדים מוטיבציה להצליח ולהתקדם. לשם הצלחת הטיפול אנו מספקים ביצירתיות פורצת גבולות ובנחישות את תנאי הסביבה והכלים הנדרשים. המרכז מעניק סביבת טיפול נעימה, תחושת בטחון, ומאובזר במיטב הציוד והכלים הנדרשים במהלך הטיפול.

אנחנו מאמינים שיש לילדים פוטנציאל צמיחה והעבודה שלנו איתם נותנת להם את ההזדמנות לממש אותו ונותנת להורים תקווה שאפשר ליצור שינוי בחייהם ובחיי המשפחה שלהם. בעבודה שלנו אנחנו משנות את החיים של הילדים שאנחנו נוגעות בהם ואת החיים של ההורים ומשפחותיהם.

10
מבטים, מטפלת וילד משחקים, אבחון התנהגותי
מבטים, ילדים משחקים, אבחון אוטיזם פרטי
מבטים, ילדים, אבחון אוטיזם בתפקוד גבוה
מבטים, מטפלת עם חניכים, תרפיסטית aba
מבטים, מטפלת וילדים משחקים, אוטיזם קלאסי
מבטים, מטפלת וילדים, ניתוח התנהגות יישומי
מבטים, מטפלת וחניכים, אוטיזם בגיל הרך
מבטים, מטפלת וילדים משחקים, טיפול aba
מבטים, מטפלת וילד משחקים, עיצוב התנהגות
מבטים, מטפלת וילד משחקים, מנתחת התנהגות

שיטת הטיפול שלנו

  • הטיפול במרכז מבטים הינו פיתוח ייחודי שלנו, המתבסס על עקרונות בניתוח התנהגות יישומית (ABA). אנו מיישמים אסטרטגיות למידה שהוכחו יעילות במחקרים רבים, בהם הוכח כי ניתן לקדם ילדים על הספקטרום האוטיסטי ולהביאם לתפקוד נורמטיבי על ידי למידה אינטנסיבית של מיומנויות התפתחותיות.
  • אנו מתחילים בטיפול בקשיי ההתנהגות של הילד ובסימפטומים של הלקות, ובהמשך מלמדים מיומנויות ליבה כגון אינטראקציה חברתית, קשר עין ומיקוד מבט, משחק ותקשורת ועוד.
  • העבודה שלנו בנויה על תוכנית טיפול שיטתית, אותה אנו מיישמים בתוכנית טיפול אישית המותאמת לכל ילד בהתאם ליכולות האישיות שלו ולקצב שלו.
  • אנו מתרגלים כל למידה מספר פעמים רב עד להטמעה מוצלחת של המיומנות על ידי הילד.
  • בכל שלב בתוכנית אנו מלמדים מטרה נוספת ומעמיקים הטמעת מיומנות שכבר נלמדה.
  • העבודה שלנו נעשית בצעדים קטנים, ביעדים קצרים וממוקדים המאפשרים לילד להצליח וליהנות מהטיפול ולהורים זה מאפשר להבין וליישם ביעילות את המטרות שנקבעו.
  • תוך כדי הלמידה אנו תומכים ועוזרים לילד ונותנים לו עידוד חיובי של פרסים ושבחים על הצלחה כדי לעזור לו לחזור על דפוסי ההתנהגות שלמד.
  • במהלך הטיפול אנו משתמשים במגוון כלים ומשחקים, ביניהם גם משחקים ייחודיים אותם פיתחנו במיוחד עבור אתגרי הטיפול שלנו.

השירותים שלנו

שיטת הטיפול שלנו מתאימה לילדים בגילאים שונים וברמות תפקוד שונות ומאפשרת לילד להשתמש במה שלמד במרכז גם בבית וגם במסגרת החינוכית בה הוא נמצא.

גם לכם יש את הזכות ואת האפשרות לנהל חיים נורמליים, שקטים ושגרתיים כמו כל משפחה אחרת, זה אפשרי! אנחנו במרכז מבטים נותנים לכם יד ואתם לא לבד.

הלמידה נעשית בצעדים קטנים, דרך משחק וקשר אישי עד להצלחה. הטיפול במרכז ממוקד בשיפור בעיות הקשב אצל ילדים על הספקטרום ודרך.

מרכז מבטים פותח בפניכם אפשרות ללמוד מקצוע מבוקש של טיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי, ולקבל הזדמנות לעבוד בתחום יצירתי המעניק סיפוק אדיר.

רחל צור המברה

המרכז הוקם ומנוהל על ידי רחל צור המברה, מנתחת התנהגות בעלת הסמכה בינלאומית (BCBA), ארגון הגג למנתחי התנהגות ובעלת תואר שני בחינוך מיוחד מטעם אוניברסיטת חיפה.

רחל מלווה משפחות לילדים על הספקטרום האוטיסטי מזה 17 שנה בהן היא מטפלת בילדים בצורה עקבית ושיטתית עם המון יצירתיות ורגישות ומשלבת ידע מחקרי מעמיק לצד ניסיון עשיר עם למעלה מ-100 ילדים בהם טיפלה בצורה אינטנסיבית.

לצד הניסיון המקצועי של רחל עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי, רחל ריכזה ולימדה בתכנית ההסמכה למנתחי התנהגות באוניברסיטת תל אביב ובמכללת אורנים, ושימשה כמנחת פרקטיקום עבור ההתמחות באוטיזם. כיום רחל מרצה במכללת כנרת, יועצת התנהגותית במסגרות שיקומיות של משרד הרווחה, וכן מנחת הורים לילדים עם בעיות התנהגות וקשיי קשב וריכוז.

צוות המרכז

צוות המרכז מונה 10 מטפלים בעלי תואר אקדמאי במקצועות טיפוליים, אשר נבחרו בקפידה וקיבלו הכשרה אינטנסיבית החל מתחילת עבודתם.

לאורך כל הדרך הצוות ממשיך לקבל הנחיה והדרכה מעמיקים בפיקוחה האישי של רחל כדי ליצור שיפור מתמיד ביכולת הטיפול שלהם ובנתינה שלהם לילדים המטופלים במרכז.

רחל וצוות המרכז מבצעים הערכה והתבוננות בכל ילד, החל מתחילת הטיפול ולאורך כל הדרך, כדי להגיע לתוצאות אופטימליות. תוך כדי התהליך, רחל מעורבת בהתקדמות כל ילד, מנחה ומלווה מקצועית כל מטפל באופן שוטף כדי למקסם את הפוטנציאל של כל מפגש עם כל ילד.

בזכות השיטה הייחודית שלנו והצוות המסור והאיכותי אנו מגיעים לתוצאות מעולות בהתקדמות הילדים המטופלים אצלינו, שהם מקור לגאווה המקצועית ולסיפוק שלנו.

אתם מוזמנים אלינו לפגישה, להכיר ולהתרשם מהתוצאות שהשגנו עם מאות מטופלים ולקבל מידע נוסף